Solidworks ile Tasarım

Profesyonel Tasarım Dünyası...

solid
Solid Works Bilgisayar destekli tasarım, mühendislik ve üretim sürecindeki ilk adımdır.

Üretilecek parçanın bilgisayar ortamında modelleşmesidir. Bu anlamda SolidWorks yenilikçi, kullanımı kolay Windows için hazırlanmış 3 boyutlu tasarım programıdır. SolidWorks, her türlü makine, tesis, ürün tasarımında kullanıcıya Windows’un kolaylıklarını kullanarak hızlı tasarım imkânı sağlar.

SolidWorks parasolid prensibinde çalıştığı için kullanıcıya, tasarımın her aşamasında müdahale şansı vererek modelin boyutları, ölçüleri ve ayrıntılarının istenilen şekilde değiştirilmesine olanak tanır, saniyelerle ölçülebilecek zaman dilimlerinde teknik resimlerin ve montajların yapılmasını sağlar.

SolidWorks “ Smart Mate ” (Akıllı Montaj) uygulamaları ile son derece hızlı montaj yapılmasını sağlar. Bunun dışında sac parçaların açılımını yaparak uzama miktarları hesaplanabilir. Ayrıca katı objeler kullanılarak kesme, yırtma veya şekillendirme işlemleri yapılabilmektedir.

Solidworks neler yapar?
-Bilgisayar destekli tasarım programlarının önde gelenlerinden biri olan Solidworks programı, kullanıcıya sunduğu rahatlık ve tasarım kolaylığı sayesinde, günümüzde sık kullanılan programlar arasına girmiştir. SolidWorks programı sayesinde üretilecek olan ürünün tüm tasarımları hızlı ve güvenilir bir şekilde hazırlanabilir. Eğrisel yüzeylerdeki hassasiyeti ve yapılan parçaların seri bir şekilde montajlanabilmesi programın üstün özelliklerinden sadece birkaçıdır.

-SolidWorks ‘e bu üstün özellikleri katan bir diğer özellikse, üzerine ek olarak kurulan yardımcı programlardır. Bu programların başında da Cosmosworks gelir. Cosmos Works programı yardımı ile tasarlanan bir ürünün her türlü mukavemet, termal, burkulma, plastik şekil değiştirme ve akış dinamiği analizleri yapılabilir. Ayrıca Motionworks programı ile tasarlanan sistemlerin kinematik ve dinamik analizlerini yapmak mümkündür.

-Ek olarak SolidWorks programının kullanıcıya sunduğu diğer bir kolaylıksa dişli, rulman, profil, pimler ve cıvatalardan oluşan yaklaşık 22 milyon standart ürün kütüphanesine sahip olmasıdır. Üzerine kurulacak olan yardımcı programlar sayesinde SolidWorks; kalıp imalatı, bilgisayar destekli imalat, bilgisayar destekli mühendislik ve bunun gibi dallarda hızlı ve güvenilir çözümleme yöntemi ile tercih edilir hale gelmiştir.

-Özellikle otomotiv yan sanayinde kullanılan SolidWorks programı, aynı zamanda tasarlanan ürünlerin görsel şovlarla tanıtılmasını da sağlayabilmektedir. Bu sebeple kullanıcı sayısı gittikçe artmakta ve imalat sanayinde tercih edilen programların başında gelmektedir.

-SolidWorks mekanik tasarım otomasyonu yazılımı, öğrenmesi kolay Windows grafik kullanıcı arayüzünden yararlanan, unsur tabanlı bir parametrik katı modelleme tasarım aracıdır. Tasarım amacına ulaşmak için otomatik ya da kullanıcı tanımlı ilişkileri kullanılırken, kısıtlamalarla ya da kısıtlamalar olmadan, tam ilişkisel 3D katı modeller oluşturabilirsiniz.

Solidworks Eğitim İçeriği:

SolidWorks'a Giriş ve iki boyutlu çizim
Sktech Komutları-1
Sktech Komutları-2
Sktech Komutları-3
Sktech Relations (Taslak İlişkileri)
Plane Oluşturma (Yardımcı Düzlemler)

Katı Modelleme
Katı Modelleme-1
Katı Modelleme-2

Montaj İşlemleri (Assembly)
Montaja dahil parçaların ekrana çağrılması (Companent)
Montaja dahil parçaların İlişkilendirilmesi (Mate)
Patlatma İşlemi (Exploded)
Çakışma Testleri

Teknik Resim Çizimi (Drawing)
Teknik Resim Görünüşü Oluşturma
Teknik Resimde Yardımcı Görünüşleri Oluşturma
Teknik Resimde Ölçülendirme

Solidworks Kurs Takvimi

python

Solidworks

Eğitim saati:Takvim sayfamıza bakınız
Eğitim günleri :Her Cumartesi-Pazar
Eğitim başlangıcı:Takvim sayfamıza bakınız
Toplam süre : 8 hafta (32 saat)
Adres : Mutlukent Mah. 1964 Sk. No: 6A Ümitköy Çankaya/Ankara
  • Kapasite8 kişi
  • YaşYetişkinler için

Mühendis ve bilgisayar öğretmenliği kökenli olan eğitmenlerimizin teknoloji ve yazılım konularında Türkiye’nin en önde gelen Şirketlerinde iş deneyimleri bulunuyor. Bu sayede teorik bilgilerin yanında uygulamaya yönelik yazılım-elektronik trendleri açısından da vizyon katıyorlar.