Okul Sonrası Etüt Programı

Tecrübeli Eğitim Kadromuz İle
12 Eylül'de Başlıyoruz...

kanguru

Okul Sonrası Etüt Programı

Hafta içi gruplarındaki öğrencilerimiz okul etütüne kalmadan kurumumuza gelirler. Öğrencilerimiz, her gün farklı bir branşta takviye dersi alır. Her bir dersi, o derste uzman branş öğretmenleri vermektedir. Hafta içi her gün veya hafta içi belirlediğiniz günlerde etüte katılabilirsiniz. Etüt saatlerinizi 15:30 - 18:30 arasında istediğiniz saat dilimlerine göre ayarlayabilirsiniz.


Burada amaçlanan okul müfredatının sene boyunca önünde olarak, öğrencilerimizin derslerdeki hazır bulunuşluklarını en üst düzeyde taşımaktır. Öğrencilerimizin eksiklerini en hızlı biçimde tamamlamaları için planlanan etüt dersleri; eksik konu anlatımlarının yapıldığı, gerekli durumlarda soru çözümlerine odaklanılan bir ders olarak uygulanmaktadır. Ödevlerin evde yapılmasının öğrenciye tekrarlı öğrenme alışkanlığı kazandırmasının yanı sıra öğrencinin sorumluluk bilincini de geliştirmesi amaçlanır.

Okul Sonrası Etüt Programımız:

👉Uzman eğitmen kadrosu,
👉Okula takviye programlar,
👉1. Sınıftan 4. Sınıfa kadar,
👉Destekleyici matematik dersi,
👉Öğretmen kontrolünde günlük ödev takibi,
👉İkindi yemeği,
👉Düzenli konu tekrarı,
👉Eğitim koçluğu
👉Aylık durum değerlendirme raporu,
👉15:30-18:30 saatleri arasında,
👉Hafta içi hergün,
👉Bire bir ilgi.

Etüt Uygulamalarının Avantajları Nelerdir ?

Günümüzde ebeveynler yoğun bir çalışma temposu içerisindedir. Yoğun çalışma hayatında çocukların eğitimine de destek olmak isterler. Müfredat sürekli yenilendiği için ebeveynler unutmuş olduğu bilgilerle çocuklarına yeterince destek olamayabilirler. Ebeveynlerin bu kaygılarına yönelik etüt uygulamaları büyük bir avantaj sağlamaktadır. Çocuklara olumlu yönde faydalar sağlar ve onların kaygılarını azaltır. En önemli faydası öğrenciye ders çalışma ve ödev yapma alışkanlığı kazandırmasıdır.

-Çocukların okul derslerine katkı sağlar, akademik başarı seviyelerini artırır.
-Derslere karşı olumsuz tutumları değişir.
-Öğrenci olarak yapması gereken sorumlulukları yerine getirir ve sorumluluk bilinci kazanır.
-Yeni bilgi, beceri alanı sağlar ve okula karşı devamlılığı artar.
-Olumlu ve sosyal davranışlar sergiler.
-Zamanı verimli kullanmayı öğrenir.
-Okula karşı olan sorumluluklar yerine getirildiği için özgüvenli olurlar ve bu özgüven sayesinde okulu, öğretmenlerini severler.
-Birebir ilgi ve ders çalışma ortamı vardır.

Kayıt ve ayrıntılı bilgi için telefon: 0553 372 0256